Naomi Osaka wykonała zadanie ekspresowo. Paula Badosa już za burtą

Do drugiej rundy turnieju w Madrycie awansowała Naomi Osaka, która w dwusetowym meczu była lepsza niż Greet Minnen. Wcześnie odpadła Paula Badosa.

Sebastian Szczytkowski
Naomi Osaka PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Naomi Osaka
Naomi Osaka poradziła sobie z Greet Minnen, która była szczęśliwą przegraną z kwalifikacji w godzinę i 20 minut. Amerykanka miała nieco trudniejsze zadanie w pierwszym secie, który zakończył się wynikiem 6:4. Druga partia była już ekspresowa i Naomi Osaka oddała reprezentantce Belgii tylko jednego gema.

Dzień na kortach w Madrycie rozpoczął się meczem Hiszpanek. Nie będzie go dobrze wspominać jedna z ulubienic miejscowych mediów Paula Badosa, która wcześnie odpadła z turnieju. Przegrała w trzech setach z Jessicą Bouzas Maneiro, która przebiła się do drabinki głównej przez kwalifikacje. Paula Badosa została pokonana, choć całkiem sprawnie poradziła sobie z rodaczką w pierwszym secie. W pozostałych lepsza była już jednak Jessica Bouzas Maneiro.

W poniedziałek do drugiej rundy awansowała jeszcze jedna zawodniczka z Hiszpanii. Sara Sorribes okazała się lepsza na korcie ziemnym niż kwalifikantka Bernarda Pera.

Sloane Stephens przyjechała do Madrytu z francuskiego Rouen, w którym odniosła turniejowe zwycięstwo. W finale Amerykanka zwyciężyła z Magdą Linette. Przywitanie z Hiszpanią nie było przyjemne, ponieważ Sloane Stephens potrzebowała ponad trzech godzin do wyeliminowania Martiny Trevisan. Wyższość nad waleczną Włoszką pokazała w trzecim secie zakończonym wynikiem 6:4.

Donna Vekić (Chorwacja) - Laura Siegemund (Niemcy) 6:1, 6:2
Emiliana Arango (Kolumbia, Q) - Amanda Anisimova (USA, WC) 1:6, 6:4, 7:6 (2)
Shelby Rogers (USA) - Shuai Zhang (Chiny) 6:3, 6:2

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Naomi Osaka awansuje minimum do ćwierćfinału w Madrycie?