Ice speedway: Ruszył Puchar Szwecji. Daniel Henderson najlepszy w Ornskoldsvik

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jacek Cholewiński / Ice speedway
WP SportoweFakty / Jacek Cholewiński / Ice speedway
zdjęcie autora artykułu

Zwycięstwem Daniela Hendersona zakończyła się I runda Pucharu Szwecji, którą przeprowadzono w sobotę na torze w Ornskoldsvik. Podium uzupełnili Jimmy Olsen i Matti Isoaho.

Po rundzie zasadniczej w Ornskoldsvik na prowadzeniu znajdował się Jonas Andersson, który wywalczył komplet punktów. Czołowa czwórka uzyskała awans do biegu finałowego.

W nim Andersson nie stanął na wysokości zadania i zajął ostatnie miejsce. Po zwycięstwo w turnieju sięgnął Daniel Henderson, startujący również na torze klasycznym.

Drugie miejsce w Ornskoldsvik zajął Jimmy Olsen, a podium uzupełnił Matti Isoaho. Z pięcioma punktami rywalizację ukończył 73-letni weteran Conny Fastesson. Szwed został sklasyfikowany na 11. pozycji.

Kolejna runda Pucharu Szwecji zaplanowana została na 2 lutego. Rywalizacja odbędzie się na stadionie Stromsvallen w Stromsundzie.

Wyniki: 1. Daniel Henderson - 13+3 (3,2,3,2,3) - 1. miejsce w finale 2. Jimmy Olsen - 14+2 (3,3,3,3,2) - 2. miejsce w finale 3. Matti Isoaho - 12+1 (2,3,2,2,3) - 3. miejsce w finale 4. Jonas Andersson - 15+0 (3,3,3,3,3) - 4. miejsce w finale 5. Pierre Hallen - 10 (1,2,1,3,3) 6. Andreas Lindblom - 10 (1,2,2,3,2) 7. Tomi Tani - 9 (2,1,3,2,1) 8. Joakim Soederstroem - 8 (3,3,0,0,2) 9. Martin Boerjegren - 7 (2,1,1,1,2) 10. Hans-Olof Olsen - 6 (0,1,2,2,1) 11. Conny Fastesson - 5 (1,2,0,1,1) 12. Jimmy Hoernell Lidfalk - 4 (2,0,1,t,1) 13. Seppo Siira - 3 (1,0,2,0,0) 14. Lars Nyqvist - 2 (0,1,0,1,0) 15. Emil Bjoerklund - 1 (0,0,0,1,0) 16. Anders Engstroem - 1 (0,w,1,0,0) 17. Mikael Flodin - nie startował

Bieg po biegu: 1. Soederstroem, Lidfalk, Siira, Nyqvist 2. Andersson, Boerjegren, Fastesson, Bjoerklund 3. J. Olsen, Tani, Lindblom, Engstroem 4. Henderson, Isoaho, Hallen, H-O. Olsen 5. Soederstroem, Fastesson, H-O. Olsen, Engstroem (w/u) 6. Andersson, Henderson, Tani, Lidfalk 7. Isoaho, Lindblom, Boerjegren, Siira 8. J. Olsen, Hallen, Nyqvist, Bjoerklund 9. Andersson, Lindblom, Hallen, Soederstroem 10. J. Olsen, Isoaho, Lidfalk, Fastesson 11. Henderson, Siira, Engstroem, Bjoerklund 12. Tani, H-O. Olsen, Boerjegren, Nyqvist 13. J. Olsen, Henderson, Boerjegren, Soederstroem 14. Lindblom, H-O. Olsen, Bjoerklund, Lidfalk (t) 15. Hallen, Tani, Fastesson, Siira 16. Andersson, Isoaho, Nyqvist, Engstroem 17. Isoaho, Soederstroem, Tani, Bjoerklund 18. Hallen, Boerjegren, Lidfalk, Engstroem 19. Andersson, J. Olsen, H-O. Olsen, Siira 20. Henderson, Lindblom, Fastesson, Nyqvist

Finał: 21. Henderson, J. Olsen, Isoaho, Andersson