Żużel. Ranking U-24. Bewley potwierdza dominację

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Julia Podlewska / Na zdjęciu: Daniel Bewley
WP SportoweFakty / Julia Podlewska / Na zdjęciu: Daniel Bewley
zdjęcie autora artykułu

Daniel Bewley zdobył 16 punktów oraz bonus w finale PGE Ekstraligi i zdecydowanie przyćmił występ Dominika Kubery. Dobrze w Toruniu pojechali młodzi seniorzy Włókniarza i Apatora.

Przed finałem Betard Sparta Wrocław miała minimalną przewagę nad Platinum Motorem Lublin w Rankingu U-24. Wrocławianie przyjechali na wschód Polski w mocno osłabionym składzie i szansę na debiut otrzymał Connor Bailey, który jednak nie zdobył punktu w dwóch biegach.

Świetnie spisał się natomiast Daniel Bewley, któremu tylko "oczka" zabrakło do kompletu punktów. Po drodze dwa razy pokonał Dominika Kuberę. Zawodnik Platinum Motoru przywiózł ostatecznie 5 "oczek".

Dobre zawody w Toruniu odjechali zarówno Wiktor Lampart jak i Jakub Miśkowiak. Obaj zdobyli odpowiednio 9 punktów i bonus oraz 8 punktów i 2 bonusy. To dużo lepsze występy tych zawodników niż wcześniej w sezonie, gdyż do średniej 2,000 brakuje im sporo.

Ranking U24 PGE Ekstraligi 2023:

Miejsce Drużyna Zawodnicy Mecze Biegi Pkt Bon. Śr.pkt / mecz Bilans U-24 Śr. bieg