I liga kobiet: czternaste zwycięstwo Wisły Warszawa

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Karol Słomka /
WP SportoweFakty / Karol Słomka /
zdjęcie autora artykułu

W weekend rozegrano 16. kolejkę I ligi kobiet. Zwycięską passę podtrzymała Wisła Warszawa, która odniosła czternasty triumf w sezonie i jest jedyną niepokonaną drużyną w stawce.

Tym razem zespół z Warszawy pokonał Sokołów SA Nike Węgrów. Rywalki niespodziewanie wygrały pierwszego seta, ale w trzech kolejnych partiach górą była Wisła. O ile w drugiej odsłonie przyjezdne starały się nawiązać walkę z wyżej notowanymi przeciwniczkami, o tyle zespół ze stolicy w trzecim i czwartym secie dominował już na parkiecie.

Wygraną nad ostatnim w tabeli NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki odniosła zajmująca drugą lokatę Proxima Kraków. Ekipa z Małopolski pokonała rywali w czterech setach. Łatwe zwycięstwo nad KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice odniosły Akademiczki z Opola. Z kolei po tie-breakach przeciwniczki pokonały drużyny z Kalisza i Krosna.

Wyniki:

SMS PZPS Szczyrk - Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR 2:3 (22:25, 25:17, 24:26, 25:17, 9:15)

Wisła Warszawa - Sokołów SA Nike Węgrów 3:1 (26:28, 25:20, 25:14, 25:11)

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - Proxima Kraków 1:3 (23:25, 25:23, 17:25, 23:25)

WTS Solna Wieliczka - MKS Kalisz 2:3 (17:25, 25:23, 25:15, 21:25, 8:15)

AZS KU Politechniki Opolskiej - KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0 (25:22, 25:19, 25:18)