I liga kobiet: goście górą. Nowi liderzy w obu grupach

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / GRZEGORZ JĘDRZEJEWSKI / Piłka ręczna
WP SportoweFakty / GRZEGORZ JĘDRZEJEWSKI / Piłka ręczna
zdjęcie autora artykułu

Po ponad miesięcznej przerwie wznowiono rozgrywki I ligi kobiet. Sześć z siedmiu spotkań wygrały drużyny gości. Dzięki zwycięstwom, liderami tabeli w obu grupach zostały MKS PR Urbis Gniezno i AZS AWF Warszawa.

W grupie A odbyły się tylko dwa spotkania. Doskonale spisały się zawodniczki MKS-u PR-u Urbisu Gniezno, które rozgromiły w Lubiczu UKS Drwęcę Novar 40:24. Co prawda najskuteczniejsza była zawodniczka podtoruńskiego klubu, Agnieszka Pęcherska, jednak drużyna z Wielkopolski była bardziej kompletna i po tej wygranej awansowała na pozycję lidera tabeli.

Dużo ciekawsze były derby Pomorza w Tczewie. SPR Sambor prowadził w samej końcówce 22:21 po rzucie Aleksandry Puckowskiej, jednak wyrównała Aleksandra Kreft. W karnych lepsze były jednak gospodynie, które pomyliły się tylko raz. Decydującą bramkę rzuciła Agnieszka Siekańska.

10. kolejka grupy A: UKS Drwęca Novar Lubicz - MKS PR Urbis Gniezno 24:40 (15:21) SPR Sambor Tczew - MTS Kwidzyn 22:22 k. 4:3 (10:11) KS AP Poznań - ChKS PŁ Łódź - przełożony na 10.02.2018 MMKS Jutrzenka Płock - SMS ZPRP II Płock - przełożony na 13.02.2018 Dwójka PWSIiP Łomża - SMS ZPRP Płock - przełożony na 14.02.2018

10.UKS Drwęca Novar Lubicz1000010255:3500

Dotychczasowy lider grupy B zaliczył w sobotę falstart. SPR Olkusz przegrał z Sośnicą Gliwice aż 24:34, a do przerwy było 9:21! Trener Marcin Księżyk miał do dyspozycji tylko osiem zawodniczek, z których najskuteczniejsza była zdobywczyni 10 bramek, Laura Nawara. Gliwiczanki dysponowały dużo dłuższą ławką i nie dały szans ekipie z Olkusza.

Na wpadce SPR-u skorzystał AZS AWF Warszawa, który grał w Jarosławiu. SPR JKS prowadził jeszcze na siedem minut przed końcem 24:23 i w kluczowym momencie drużyna ze stolicy rzuciła cztery bramki z rzędu, ostatecznie zwyciężając 27:25. W zwycięskim zespole szczególnie zaimponowały Katarzyna Pożoga oraz Patrycja Kozak, które łącznie rzuciły 19 bramek.

Na wyjeździe komplet punktów zdobyły także Olimpia-Beskid Nowy Sącz oraz MKS AZS UMCS Lublin. Zespół z Nowego Sącza zdobył aż 35 bramek, zwyciężając z MTS-em 35:31. Doskonale zagrały Karolina Płachta i Agnieszka Leśniak, które rzuciły odpowiednio 14 i 11 bramek! Lublinianki grały natomiast w Krapkowicach z Otmętem. Zespół z województwa opolskiego, który w tym sezonie jeszcze nie wygrał w 25. minucie prowadził już 12:5, jednak w dalszej fazie meczu na boisku istniały już tylko lublinianki, które zwyciężyły 27:20.

W niedzielę wielkie emocje przeżyli kibice piłki ręcznej w Warszawie. Faworyzowana Varsovia nieoczekiwanie przegrała z WKPR-em Wesołą po rzutach karnych. Do przerwy był remis 18:18, a kluczowe bramki rzuciły Patrycja Skoczeń oraz Julia Gutowska.

10. kolejka grupy B: MTS Żory - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 31:35 (13:17) SPR Olkusz - SPR Sośnica Gliwice 24:34 (9:21) KS Otmęt Krapkowice - MKS AZS UMCS Lublin 20:27 (12:8) SPR JKS Jarosław - AZS AWF Warszawa 25:27 (13:13) Varsovia Warszawa - WKPR Wesoła Warszawa 18:18 k. 2:4 (9:10)