I liga kobiet: AZS AWF stracił pierwszy punkt

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Piłka do gry w szczypiorniaka
WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Piłka do gry w szczypiorniaka
zdjęcie autora artykułu

W weekend po raz pierwszy w obu grupach I ligi kobiet po 60 minutach były remisy. Pierwszy punkt stracił AZS AWF Warszawa, który ma 2 punkty przewagi nad SPR-em Olkusz. W grupie A liderem pozostaje SMS ZPRP II Płock.

Po raz kolejny wysoką formę potwierdziły szczypiornistki SMS-u ZPRP II Płock. Drużyna prowadzona przez Piotra Piechotę pokonała Dwójkę PWSIiP Łomża aż 40:31, a trzy licealistki rzuciły po sześć bramek. Dużo ciekawiej było w derbach Płocka. Jutrzenka prowadziła 25:23 na pięć minut przed końcem, ale ostatnie akcje należały do SMS-u. Po 60 minutach był remis i po raz pierwszy w tym sezonie w tej lidze potrzebne były rzuty karne, w których lepiej spisały się licealistki.   Nadspodziewanie wysokie zwycięstwo odniósł Sambor. Tczewianki pokonały MKS PR Urbis Gniezno aż 38:26, dzięki czemu awansowały na wysokie, czwarte miejsce w lidze, przeganiając właśnie gnieźnianki. Znakomite spotkanie zaliczyła Patrycja Orzłowska, która rzuciła 10 bramek.

Wiceliderem tabeli pozostaje ChKS PŁ Łódź, który wygrał w Kwidzynie z grającym bardzo młodym składem MTS-em 27:19, a 9 bramek rzuciła Beata Walicka. W jedynym niedzielnym spotkaniu KS AP Poznań odniósł trzecie zwycięstwo w lidze, pokonując najsłabszy w tabeli zespół z Lubicza 27:21. Dla zwycięskiej drużyny siedmioma celnymi rzutami popisała się Karolina Kanicka.

7. kolejka grupy A: MMKS Jutrzenka Płock - SMS ZPRP I Płock 25:25 k. 3:4 (14:15) SMS ZPRP II Płock - Dwójka PWSIiP Łomża 40:31 (25:15) Sambor Tczew - MKS PR Urbis Gniezno 38:26 (16:13) MTS Kwidzyn - ChKS PŁ Łódź 19:27 (11:15) KS AP Poznań - UKS Drwęca Novar Lubicz 27:21 (13:10)

10.UKS Drwęca Novar Lubicz70007179:2360

W grupie B najciekawiej było w Żorach, gdzie MTS podejmował warszawski AZS AWF, lidera tabeli. W zespole gospodyń doskonale spisywała się Zuzanna Mikosz, która rzuciła 11 bramek. Dzięki karnemu Patrycji Kozak, po 60 minutach był remis 29:29. W serii rzutów karnych warszawianki dwa razy z rzędu nie trafiły, mimo wszystko wygrały 7:6 i zdobyły dwa punkty.

Dzięki stracie jednego punktu przez AZS AWF, do zespołu z Warszawy zbliżył się SPR Olkusz, który rozgromił w Krapkowicach Otmęt 39:25. 11 bramek dla olkuszanek rzuciła Natalia Kolonko. Trzecie w tabeli pozostają zawodniczki Sośnicy, które wygrały z Varsovią na wyjeździe 28:26

Do sensacji doszło w Nowym Sączu. Grająca jeszcze w ubiegłym sezonie w PGNiG Superlidze Olimpia-Beskid przegrała u siebie z beniaminkiem, SPR-em JKS Jarosław 19:23, choć jeszcze na 11 minut przed końcem gospodynie prowadziły 18:15. WKPR Wesoła przegrała natomiast z MKS-em AZS UMCS 25:30, a łącznie 19 bramek rzuciły Magdalena Markowicz i Weronika Zarzycka.

7. kolejka grupy B: MTS Żory - AZS AWF Warszawa 29:29 k. 6:7 (12:14) Varsovia Warszawa - Sośnica Gliwice 26:28 (14:11) Otmęt Krapkowice - SPR Olkusz 25:39 (13:20) WKPR Wesoła Warszawa - MKS AZS UMCS Lublin 25:30 (12:12) Olimpia-Beskid Nowy Sącz - SPR JKS Jarosław 19:23 (8:8)