Puchacz ruszył jak lokomotywa. Znowu to zrobił [WIDEO]

Tymoteusz Puchacz w barwach FC Kaiserslautern zaliczył kolejną asystę. W spotkaniu z FC Magdeburg (4:1) reprezentant Polski przeprowadził błyskotliwą akcję.

Rafał Szymański
asysta Puchacza Twitter / Viaplay / Na zdjęciu: asysta Puchacza
Już po pierwszej bramce gospodarzy Tymoteusz Puchacz. Wahadłowy wrzucił piłkę z autu, jeden z obrońców FC Magdeburg niefortunnie interweniował i w polu karnym odnalazł się Daniel Hanslik, który otworzył wynik.

W 20. minucie Puchacz pokazał próbkę swoich możliwości i przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów. Następnie zdecydował się na dośrodkowanie wzdłuż pola karnego. Mający polskie korzenie Hanslik podwoił prowadzenie FC Kaiserslautern.

Miejscowi nie zatrzymywali się. W drugiej połowie Kenny Redondo oraz Jan Elvedi również znaleźli sposób na bramkarza. Autorem honorowego gola dla FC Magdeburg był Daniel Heber. FC Kaiserslautern ma aktualnie czteropunktową przewagę nad strefą spadkową 2. Bundesligi.

Przeciwko FC Magdeburg Puchacz pokazał się z dobrej strony, notując dziewiątą asystę w trwających rozgrywkach. Wypożyczony z Unionu Berlin Polak jest naturalnym kandydatem do wyjazdu na mistrzostwa Europy.

1.FC Kaiserslautern - 1.FC Magdeburg 4:1 (2:0)
1:0 - Daniel Hanslik 15'
2:0 - Daniel Hanslik 20'
3:0 - Kenny Redondo 57'
3:1 - Daniel Heber 79'
4:1 - Jan Elvedi 83'

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Czy Puchacz powinien zostać powołany na Euro 2024?