Kosmiczny początek meczu Barcelony. Kibice łapali się za głowy! (WIDEO)

Nie minęło jeszcze pięć minut, a w derbach Katalonii zobaczyliśmy dwa gole. To był szalony początek spotkania pomiędzy Gironą FC i FC Barceloną, a na tablicy wyników było 1:1.

Robert Czykiel
gole Christensena i Dowbyka Twitter / Na zdjęciu: gole Christensena i Dowbyka
Hitem 34. kolejki hiszpańskiej La Ligi były derby Katalonii. Girona FC oraz FC Barcelona walczą ze sobą o wicemistrzostwo Hiszpanii i przed pierwszym gwizdkiem sędziego to druga z tych drużyn zajmowała pozycję wicelidera.

Początek spotkania był znakomity, bo w krótkim czasie zobaczyliśmy dwa gole. Wynik spotkania otworzył Andreas Christensen. Duńczyk najpierw przyjął piłkę na klatkę piersiową, a potem uderzył prostym podbiciem. Wyszło idealnie, bo bramkarz nie był w stanie wybronić swojego zespołu w tej sytuacji.

To była trzecia minuta, a już kilkadziesiąt sekund później mieliśmy 1:1. Ivan Martin znalazł się w polu karny i idealnie dośrodkował na głowę Artema Dowbyka. Ukrainiec z pięciu metrów pokonał Marca-Andre ter Stegena.

Gol Dowbyka to złe wieści dla Roberta Lewandowskiego. Polak goni ukraińskiego napastnika w klasyfikacji strzelców. Przed meczem z Gironą tracił do niego trzy bramki, ale on sam jeszcze przed przerwą umieścił piłkę w bramce.

Mecz Girona FC - FC Barcelona zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4:2. Ten pojedynek rozstrzygnął losy mistrzostwa Hiszpanii i Real Madryt już oficjalnie sięgnął po tytuł.

Zawsze wychodziliśmy po zwycięstwo >> Potężne osłabienie rywala Polski na Euro 2024 >> ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: To nie jest fake. Szalona parada bramkarza

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)