Pierwszy spadek z II ligi. A jeszcze w 2018 roku byli w PKO Ekstraklasie

Sandecja Nowy Sącz straciła matematyczną szansę na utrzymanie. To efekt wstydliwej porażki 2:4 z Polonią Bytom, a także zwycięstwa 3:0 Skry Częstochowa z ŁKS-em II Łódź.

Sebastian Szczytkowski
piłkarze Sandecji Nowy Sącz WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Sandecji Nowy Sącz
Polonia Bytom miała optyczną przewagę i jako pierwsza dużą szansę na gola. Kamil Wojtyra nie wykorzystał jednak rzutu karnego. Paweł Sokół obronił zbyt delikatne i czytelne uderzenie w prawy narożnik. Jedenastka została przyznana za faul Dawida Szufryna na Konradzie Andrzejczaku.

Polonia nie wykorzystała okazji do strzelenia gola i niebawem bramkę straciła. W 37. minucie piłkarze Sandecji Nowy Sącz wygrali przebitkę blisko pola karnego, a piłka spadła pod nogami Radosława Gołębiowskiego. Ten nie miał dużo miejsca, mimo to złożył się do strzału z dystansu. Precyzyjne kopnięcie w zakończyło się golem na 1:0. Z kolei w 41. minucie Rastislav Vaclavik dołożył gola na 2:0 dla Sandecji uderzeniem z kilkunastu metrów.

Sytuacja Polonii wyglądała bardzo źle, ale zaledwie 11 minut po przerwie wystarczyło beniaminkowi do odwrócenia wyniku 0:2 na 3:2. Wobec potężnego natarcia bytomian Sandecja była kompletnie bezradna, a metodą na jej obronę były dośrodkowania. Nowosądeczanie zostali rozbici i nie podnieśli się do końca spotkania. Polonia podsumowała mecz golem na 4:2 najskuteczniejszego na boisku Adriana Piekarskiego.

Bezpośrednio po meczu Sandecja miała jeszcze matematyczną szansę na utrzymanie, ale ta prysła wskutek zwycięstwa 3:0 Skry Częstochowa z ŁKS-em II Łódź. Klub, który w 2018 roku grał w PKO Ekstraklasie, opuszcza szczebel centralny.

W piątek rozegrano też istotny mecz dla sytuacji na górze tabeli. Kotwica Kołobrzeg wygrała 2:0 ze Stomilem Olsztyn, a Ryszard Tarasiewicz cieszył się z dwóch goli zmienników Filipa Kozłowskiego oraz Olafa Nowaka. Bezpośrednio po meczu Kotwica jest na drugim miejscu premiowanym awansem do Fortuna I ligi i czeka na sobotnią odpowiedź KKS-u 1925 Kalisz w spotkaniu z Lechem II Poznań. Z kolei za tydzień kluby spotkają się w bezpośrednim pojedynku.

31. kolejka II ligi:

Polonia Bytom - Sandecja Nowy Sącz 4:2 (0:2)
0:1 - Radosław Gołębiowski 37'
0:2 - Rastislav Vaclavik 41'
1:2 - Dominik Konieczny 48'
2:2 - Konrad Andrzejczak 49'
3:2 - Adrian Piekarski 54'
4:2 - Adrian Piekarski 82'

Skra Częstochowa - ŁKS II Łódź 3:0 (3:0)
1:0 - Olivier Wypart 1'
2:0 - Maciej Mas 4'
3:0 - Fabian Grzelka 16'

Kotwica Kołobrzeg - Stomil Olsztyn 2:0 (0:0)
1:0 - Filip Kozłowski 76'
2:0 - Olaf Nowak 90'

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Sandecja Nowy Sącz powróci w tej dekadzie do II ligi?