Spokój i trochę szczęścia. Marcin Bułka po raz szósty z czystym kontem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jonathan Moscrop / Na zdjęciu: Marcin Bułka
Getty Images / Jonathan Moscrop / Na zdjęciu: Marcin Bułka
zdjęcie autora artykułu

Drugi sobotni mecz 9. kolejki Ligue 1 odbył się w Nicei. OGC Nice wygrał z Olympique Marsylia 1:0. Pełne 90 minut w zespole gospodarzy rozegrał najlepszy zawodnik września w lidze francuskiej, czyli Marcin Bułka.

Zespół z Nicei prezentuje się świetnie na początku sezonu 2023/24. Głównie w defensywie i po raz kolejny dostaliśmy tego potwierdzenie.

Marsylia miała duże problemy z kreowaniem sytuacji. Gospodarze mieli ich więcej, lecz byli bardzo nieskuteczni. To jest ich największa bolączka w tym sezonie. Ale w końcu się udało. W 80. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego celną główką popisał się Evann Guessand i to trafienie dało Nicei komplet punktów.

Na trybunach znalazł się wysłannik Michała Probierza i przyglądał się grze Marcina Bułki, choć ten znajduje się obecnie poza podium w hierarchii bramkarzy reprezentacji Polski.

Polak został wybrany najlepszym zawodnikiem września w Ligue 1 i październiku nie chce obniżyć lotów. W spotkaniu z OM był skoncentrowany. Nie miał wiele pracy. Z pierwszej połowy wynotowaliśmy jedną interwencję poza polem karnym, gdy dobrze czytał grę i zapobiegł groźnej sytuacji.

Błysnął za to w 62. minucie, gdy strzelał Amine Harit. Co prawda był w tej sytuacji spalony, ale Bułka i tak popisał się znakomitym refleksem i odbił piłkę, która zmierzała do bramki przy samym słupku.

Więcej działo się pod bramką Marsylii, choć były to głównie strzały niecelne. Co nie zmienia faktu, że piłkę meczową miał na nodze Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk dostał świetne podanie z własnej połowy, wykorzystał swoją dynamikę i wbiegł przed Dante, strzelił obok Bułki, ale trafił w słupek.

OM kończył mecz w osłabieniu, bo w 78. minucie drugą żółtą kartkę ujrzał Leonardo Balerdi (pierwszą otrzymał dosłownie 3 minuty wcześniej). Po chwili padł gol dla Nicei i przyjezdnych nie było już stać na nic.

OGC Nice - Olympique Marsylia 1:0 (0:0) 1:0 Evann Guessand 80'