Czarna seria FC Nantes trwa. Spadek coraz bliżej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Ibrahim Ezzat/Anadolu Agency / Na zdjęciu: piłkarze Nantes
Getty Images / Ibrahim Ezzat/Anadolu Agency / Na zdjęciu: piłkarze Nantes
zdjęcie autora artykułu

Słaba gra w Ligue 1 piłkarzy FC Nantes ma odzwierciedlenie w tabeli. Po środowej porażce na wyjeździe ze Stade Brestois 29 zespół znalazł się w strefie spadkowej.

W tym artykule dowiesz się o:

Na koniec 33. kolejki Ligue 1 zmierzyły się drużyny zagrożone spadkiem. Przed bezpośrednim starciem zespoły miały zgromadzone po 32 punkty. Gospodarze, dzięki gorszemu bilansowi bramek, plasowali się w niebezpiecznej części tabeli, goście byli bezpieczni, ale o spokoju mówić nie mogli.

Gracze Brestu w Ligue 1 byli niepokonani od pięciu kolejek, z kolei zawodnicy Nantes w lidze nie potrafili zwyciężyć od 5 lutego. Z kolei w sobotę zespół w finale Pucharu Francji został znokautowany przez Toulouse FC, przegrywając 1:5.

W meczu gole padały w 1. połowie. Miejscowi wynik gry otworzyli w 19. minucie, do siatki gości trafił Jeremy Le Douaron. Niewiele ponad kwadrans później wynik ustalił Mathias Pereira Lage.

Dzięki wygranej zawodnicy Stade Brestois 29 awansowali w Ligue 1 na 14. miejsce, goście znaleźli się w strefie spadkowej.

Stade Brestois 29 - FC Nantes 2:0 (2:0) 1:0 - Le Douaron 19' 2:0 - Pereira Lage 35'