Alpejski PŚ: Clement Noel najlepszy w ostatniej konkurencji sezonu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Clement Noel
PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Clement Noel
zdjęcie autora artykułu

Clement Noel został zwycięzcą slalomu, ostatniej konkurencji alpejskiego PŚ sezonu 2018/2019, rozgrywanej w Soldeu. Dla Francuza to trzeci triumf w karierze odniesiony w tej konkurencji.

Francuz prowadził na półmetku zmagań z przewagą ponad ćwierć sekundy nad najgroźniejszymi rywalami. W drugim przejeździe Clement Noel uzyskał, na mocno zniszczonej już trasie w Soldeu, dwudziesty czas, co nie przeszkodziło mu w odniesieniu trzeciego w sezonie i jednocześnie w karierze zwycięstwa w tej konkurencji. Poprzednio triumfował w Wengen oraz Kitzbuehel.

Drugą pozycję zajął Austriak Manuel Feller, który przesunął się z dziewiątego miejsca zajmowanego w połowie rywalizacji. Czołową trójkę uzupełnił Szwajcar Daniel Yule, dla którego było to piąte w karierze podium w zawodach tej rangi.

Małą Kryształową Kulę za końcowy triumf w slalomie już wcześniej zapewnił sobie Marcel Hirscher. Austriak po raz ósmy z rzędu został także zwycięzcą klasyfikacji generalnej alpejskiego Pucharu Świata.

Czytaj również: Alpejski PŚ: ostatni slalom gigant dla Alexisa Pinturaulta