Wrócił Victor Sanders w wydaniu MVP. Anwil blisko półfinałów

Anwil Włocławek jest już o jedną wygraną od półfinału Orlen Basket Ligi. Victor Sanders znów był tym, który w decydujących momentach meczu był kluczowy. Anwil ograł w sobotę PGE Spójnię 98:84.

Patryk Pankowiak
Victor Sanders (L), Devon Daniels (P) PAP / PAP/Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Victor Sanders (L), Devon Daniels (P)
PGE Spójnia odrobiła lekcję, była zdecydowanie lepsza w porównaniu z czwartkowym, pierwszym meczem tej serii, ale na Anwil - najlepszą drużynę rundy zasadniczej - okazało się to niewystarczające.

Najlepszy mecz w sezonie rozegrał Janari Joesaar, który zaliczył 20 punktów i dziewięć zbiórek. "Wrócił też" Victor Sanders w swoim najlepszym wydaniu.

Amerykanin od stanu 87:82 wziął mecz w swoje ręce. Zdobył siedem punktów z rzędu, a trójką na minutę przed końcem zamknął ten pojedynek. Starcie zakończy z linijką 16 punktów, siedmiu zbiórek i sześciu asyst.

Spójnia ponownie miała problemy z fizycznością włocławian, ale podjęła wyzwanie. W trzeciej kwarcie z szesnastopunktowej straty zeszła do punktu. Przy stanie 62:61 dla Anwilu trzy razy zza łuku przymierzył jednak Tomas Kyzlink.

Goście robili co mogli. Punktowali Stephen Brown i Devon Daniels. Dwa dni temu zostali zastopowani, tym razem zdobyli łącznie 36 punktów. To wszystko było jednak za mało, żeby wyrwać zwycięstwo w Hali Mistrzów.

Rywalizacja w ćwierćfinałach Orlen Basket Ligi toczy się do trzech zwycięstw. Trzecie spotkanie w tej parze w czwartek 9 maja. Gospodarzem tym razem będzie PGE Spójnia. Początek o godz. 18:00.

Anwil Włocławek - PGE Spójnia Stargard 98:84 (23:22, 27:13, 23:28, 25:21)

Anwil: Janari Joesaar 20, Victor Sanders 16, Luke Petrasek 14, Tomas Kyzlink 14, Jakub Garbacz 8, Ziga Dimec 7, Mateusz Kostrzewski 6, Amir Bell 6, Kamil Łączyński 5, Kalif Young 2, Igor Wadowski 0, Maciej Bojanowski 0.

Spójnia: Aleksandar Langović 20, Stephen Brown 18, Devon Daniels 18, Dominik Grudziński 10, Karol Gruszecki 8, Wesley Gordon 4, Alex Stein 4, Ben Simons 2, Adam Łapeta 0.

stan rywalizacji: 2:0 dla Anwilu Włocławek

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Czy Anwil Włocławek zamknie serię w trzech meczach?