Ruszyło Giro d'Italia: ten kolarz miał niespotykanego pecha. Zobacz, co się stało

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / giroditalia / Na zdjęciu: rower Edoardo Affiniego
Twitter / giroditalia / Na zdjęciu: rower Edoardo Affiniego
zdjęcie autora artykułu

Edoardo Affini z pewnością nie spodziewał się takiego początku wyścigu Giro d'Italia 2024. Włoski kolarz na pierwszym etapie musiał zmienić rower.

W tym artykule dowiesz się o:

W sobotę (04.05) na 1. etapie Giro d'Italia 2024 nie brakowało zaskakujących sytuacji. Wpadki nie uniknęli organizatorzy słynnego wyścigu, którzy na mecie w Turynie nie przypilnowali... pani z pieskiem (więcej TUTAJ).

O pechu może też mówić Edoardo Affini z grupy Team Visma/Lease a Bike. 27-letni kolarz był zmuszony zmienić rower podczas rywalizacji.

Kamery telewizyjne pokazały moment, kiedy Affini miał problemy z kołem w swoim rowerze, z którego wcześniej spadła opona (patrz wideo poniżej). Reprezentant Włoch oczywiście nie mógł kontynuować jazdy i był zmuszony poczekać na pomoc techniczną.

Rower został wymieniony, ale zawodnik Team Visma/Lease a Bike stracił cenne sekundy i sporo sił, próbując dogonić grupę. Affini ostatecznie ukończył etap na 132. pozycji ze stratą ponad 14 minut do zwycięzcy.

1. etap tegorocznego Giro wygrał Jhonatan Narvaez z Ekwadoru, który na mecie w Turynie wyprzedził Maximiliana Schachmanna i Tadeja Pogacara.

Zobacz: Majka przypomniał o sobie kibicom. Znakomity występ w Hiszpanii

Źródło artykułu: WP SportoweFakty